R1-L1 Tuşlarının Yerinden Çıkması

R1-L1 Tuşlarının Yerinden Çıkması
16 Ocak 2020Yorum Yap
R1-L1 Tuşlarının Yerinden Çıkması

Playstation 4 kolunda eğer R1 veya L1 tuşları yerinden kolayca çıkıyorsa bu kolun içerisindeki ” kasnak ” diye tabir ettiğimiz plastik aksamın kırılması sonucu olmaktadır. Kasnak tam olarak şöyle birşeydir :

ps4 kasnak kırılması

Ve kırmızı daire içerisine aldığımız çıkıntılar R1 ve L1 tuşlarını tutmaktadır. Eğer bu çıkıntılar kırılır ise Ps4 kolunuzun tuşları çok rahatça yerinden çıkabilecektir. Yeni Üretilen kollarda bu kasnak tasarımından vazgeçilmiştir. Ama ilk versiyon kollardan birine sahipseniz bu sorunla karşılaşmanız muhtemeldir.

Bu sorunun karşınızda yapılacak kol tamiri hem basit hemde zordur. Basit kısmı sadece kasnak dediğimiz Dualshock 4 ün içerisinde ki bu plastik aksam yenisi ile değiştirelecektir. Sadece plastik olması sebebiyle bir uyumsuzluk vb. yan etki söz konusu değildir. Ama Zor kısmından bahsedecek olursak ; Kolun içerisindeki tüm diğer parçalar bu kasnağın üzerinde bulunmaktadır.Tüm bu parçalar sökülecek ve diğer kasnağa taşınacaktır. Bu esnada lehimde kullanılması gerekmektedir.İşinin ehli bir teknik servis tarafından bu işlem 20 dk da yapılabilir.

Fakat her zaman dediğimiz gibi uzman ellerde yapılmayan tamir sizlere çok daha büyük masraflara sebep oluyor.Bundan mütevellit uzmanlığına güvenmediğiniz bir tamirciye sakın kolunuzu emanet etmeyin.

Bu ve tüm sorunlarla alakalı Playstation 4 kol tamiri için mağazamıza başvurabilirsiniz.

Ayhank

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Döviz Kurundaki artış sebebiyle sitemizde ki fiyatlar güncel değildir. Satın almak istediğiniz ürünün fiyatını bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kurlardaki artış bir nokta da sabitlenir ise sitemizdeki fiyatları güncelleyeceğiz