Ps4 Analog Motoru Değişimi

Ps4 Analog Motoru Değişimi
16 Ocak 20202 Yorum
Ps4 Analog Motoru Değişimi

Playstation 4 ünüzle oyun oynarken karakter kendi kendine herhangi bir yöne hareket ediyorsa , l1 yada r1 tuşlarına basınca alakasız olarak karakter bir yöne yöneliyorsa , yada futbol oyunlarında sizin yönlendirmenizden bağımsız oyuncu kendi kafasına göre hareket ediyorsa ps4 kolunuzun analog motoru bozulmuş demektir.Analog motoru şu resimde gördüğünüz parçadır:

ps4 kol anakart
ps4 kol anakart

Oyun içinde çoğunlukla sol analog karakteri yönlendirmek için sağ analog ise karakterin bakış açısını yönlendirmek için kullanılmaktadır. Bu işlevlerde bir gariplik hissederseniz bilgisayardan dualshock 4 ünüzü kontrol edebilirsiniz.

Analog motoru bozulmuş ise lehim ile sökülüp , yeni bir analog motoru takılıp tamir edilebilir. Burada önemli nokta lehim işlemi ne kadar kolay gözükse de her zaman anakartı yakma ihtimaliniz vardır. Bu sebeple ne yaptığınızı tam olarak bilmiyorsanız lütfen analog motorunu tamir etmeye kalkmayın.

Bazı müşterilerimiz analog motorunun içerisine makina yağı , hatta ayçiçek yağı dökerek tamir etmeye çalışmaktadır. Bunu kesinlikle yapmayın ; analog motorunun içerisinde işlevini yitiren parçaları yağlamanız hiçbir sorunu gidermez.

Analog motorunun tamirinde bir başka husus kaliteli parça kullanmaktır. Çok ucuz fiyatlara analog motoru bulunabilmektedir ama bunlar ya kullanım hissiyatını değiştirmekte yada çok kısa bir sürede tekrar bozulmaktadır. Biz mutlaka tüm tamirlerde en iyi parçaları kullanmaktayız.

Analog motoru tamiri için mağazamıza başvurabilirsiniz

Ayhank

Yorumlar (2)

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Döviz Kurundaki artış sebebiyle sitemizde ki fiyatlar güncel değildir. Satın almak istediğiniz ürünün fiyatını bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kurlardaki artış bir nokta da sabitlenir ise sitemizdeki fiyatları güncelleyeceğiz