Ps3 Donma Kasma Sorunu Ve Çözümü

Ps3 Donma Kasma Sorunu Ve Çözümü
14 Kasım 2019Yorum Yap
Ps3 Donma Kasma Sorunu Ve Çözümü
ps3 modelleri

          Öncelikle bu sorunu yaşadığınız playstatıon 3 ünüzün modeli farketmez. Yukarda gördünüz playstation 3 kasa modellerinin herhangi biriyle yaşayabilirsiniz bu sorunu . Bu sorunu yaşamanızın sebebi ise cihazdan kaynaklı veya  kullanımdan kaynaklı olabilir. Demek istediğimiz  ise yoğun kullanım , hava almayacak bir yerde kullanma , cihaz kapanmadan elektrikten çekme vb. gibi  kullanıma bağlı hatalardan geçici veya kalıcı hasarlar oluşabilir.

      Donma problemi yaşadığınız playstation 3 ünüz için öncelikle yapmanız gerekenler;

  1. Cihazın hava alıp almadığını kontrol edin ; cihazınızı kapalı bir kabinde veya koltuk gibi birşeyin üstünde kullanıyorsanız playstation 3 ünüz  ısınabilir ve  bu tarz bir sorunla  karşılaşabilirsiniz.

 2. Cihazınınızı kullandığınız konumda bir sıkıntı yok ise ilk olarak  donma probleminin yazılımsal mı yoksa  donanımsal mı olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Öncelikle cihazınızdan yedeklerinizi almanızı tavsiye ederim. 

Oyun save dosyalarınızı bir usb belleğe  yedekledikten sonra cihazınızıAyarlar –  Sistem Ayarları –  Sistem Biçimlendirme Yardımcı Programı kısmına girererek biçimlendirmenizi öneririm (hızlı biçimlendirmeniz yeterlidir tam biçimlendirmeye gerek yok)  . Eğer Playstation 3 ü biçimlendirdikten sonra  bu sorunu hala yaşıyorsanız harddiskinizin sağlık durumunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Böylelikle arızanın harddiskten mi Yoksa anakarttan mı olduğunu tespit etmiş olabilir ve uygun maliyetli bir harddisk ile değişimini yaparak sorunu çözebilirsniz.

Playstation kasma ve donma sorunlarının büyük bir kısmı harddisk kaynaklıdır , Ama harddiskinizin sağlığını kontrol edip sağlının  % 100 olduğunu görürseniz sorun anakart kaynaklıdır.Anakart arızalarını ise evdeki imkanlarla çözmeniz mümkün değildir. Bu sebeple mağazamıza veya başka bir playstation servisine getirmeniz gerekmektedir

Ayhank

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Döviz Kurundaki artış sebebiyle sitemizde ki fiyatlar güncel değildir. Satın almak istediğiniz ürünün fiyatını bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kurlardaki artış bir nokta da sabitlenir ise sitemizdeki fiyatları güncelleyeceğiz