Playstation 4 Oyunları Çok Ucuz

Playstation 4 Oyunları Çok Ucuz
27 Temmuz 2020Yorum Yap
Playstation 4 Oyunları Çok Ucuz

Ülkemizin durumu malum ve şu anda yeni çıkan oyun fiyatları cidden çok yüksek fiyatlara ulaşmış durumda. Burada Türk oyunculara bir nebzede olsa yardım etmeye çalışacağım. Oyunları nasıl ucuza alıp oynayacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle ülkemizde Oyun ve Oyun konsolları adına çok sayıda spot satış mağazası yok maalesef. Özellikle nüfusu düşük bir ilde yaşıyorsanız spot satış mağazası hiç yok maalesef. Ve ilk tavsiyemiz Oyunlarınızı spot mağazalarda satın alın. Tabi ki satın alacağınız mağazaya güvenmeniz lazım. Bir mağazanın güvenilir olup olmadığını işletmenin çapından anlayabilirsiniz. Merdiven altı , eski püskü bir elektronik mağazasını zaten ben bu kategoride saymıyorum bile. Spot mağazalarda fiyatlar büyük teknoloji mağazalarına göre her zaman çok daha ucuzdur. Bunun nedenlerini ayrı bir yazıda anlatacağım. Eğer sizin yaşadığınız şehirde bu tarz bir mağaza yok ise kargo yoluyla da satın alabilirsiniz.

bundan sonraki husus mümkün mertepe oynamak istediğiniz oyunu 2. el satın alın. 2.el oyun demek bir başkasının oynayıp bitirdiği ve geri getirip sattığı oyun demek. Yani sıfır hiç kullanılmamış jilatininde bir oyunu oynamanız ile 2.el bir oyunu oynamanız arasında hiçbir fark yoktur. Aynı zamanda çok sık gelen bir soruya cevap olarakda oyuna en başta oynamaya başlarsınız , yani sizden önce oynayan ile bir alakanız yok. Burada dikkat edeceğiniz husus ise oyunda bir sıkıntı çıkar ise iade/değişim yapıp yapamayacağınızdır. Eğer güvenilir bir spot mağazadan satın alırsanız bir sorunla karşılaşmanız halinde oyunu değiştirebilirsiniz.

Oyunları çıkar çıkmaz almayın. Tabi ki çok beklediğiniz ,oynamak için can attığınız bir oyun ise fiyatına bakmadan alabilirsiniz. Ama Spot piyasada ki oyun fiyatlarındaki mekanızma fiyatların belli bir noktadan ki bu hep yüksek olur çıkıp zamanla ucuzlamasıdır. Bir noktaya kadar fiyatlar düşer ondan sonra sabitlenir. Bu genelde oyun çıkış tarihinden 3 ay sonrası civarıdır. Yani oyun çıktıktan sonra belli bir süre bekleyip , satın alın.

Yıllık olarak düzenli çıkan fifa , pes gibi oyunları güncel veya online oynayan bir oyuncu değilseniz 1 yıl geriden takip edin. Böyle oyunlarda fiyat düşüşü çok hızlı olmaktadır.

Dijital oyun almayın. Playstation store da bir oyunun fiyatı 50 tl bile olsa siz bu oyunu kutulu alıp sonra takas yaparsanız 20 yada 30 tl ye oynamış olacaksınız. Yani Playstation Store zannettiğiniz kadar ucuz değil.

Oynamadığınız oyunları takasta kullanın. Birçok spot mağaza oyun takası yapmaktadır. Her mağazanın kendine göre bir sistemi vardır. Ama genelde 1 oyunu 2020 yılı için 2.el alıp sonra geri takas yaparsanız 20-30 tl ye oynamış olursunuz. Hatta sıfır oyun almış olsanız bile üzerinden çok uzun süre geçmeden takas yapabilirseniz 50-70 tl bandında bir fiyata oynamış olursunuz.

Yani gördüğünüz gibi oyunlar aslında sandığınız kadar pahalı değil, çok ucuz.

Burada da biraz kendimizi öveyim. Biz her zaman en uygun fiyatlarla çalışıyoruz. Aynı zamanda internet sitemizden takas robotumuza da erişebilir. Hangi oyunu ne kadara alıp ne kadara sattığımızı görebilirsiniz. Mağazamız istanbul da fakat türkiyenin tüm illerinden müşterilerimiz bulunmakta ve bunlar bizimle kargo yoluyla alışveriş yapabilmekteler. Şu an için yurtdışına çalışamıyoruz maalesef ama yakında neler olacağını kim bilebilir.

Ayhank

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Döviz Kurundaki artış sebebiyle sitemizde ki fiyatlar güncel değildir. Satın almak istediğiniz ürünün fiyatını bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kurlardaki artış bir nokta da sabitlenir ise sitemizdeki fiyatları güncelleyeceğiz