Playstation 4 Kolunun Tuşlarının basma hissiyatının kaybolması

Playstation 4 Kolunun Tuşlarının basma hissiyatının kaybolması
10 Ocak 2020Yorum Yap
Playstation 4 Kolunun Tuşlarının basma hissiyatının kaybolması

Kolun özellikle çok kullanılan tuşlarında zamanla basma hissiyatının azaldığını hatta bir süre sonra tuşlara olması gerekenden daha fazla , yani zar zor basınca tuşların çalıştığını görebilirsiniz. Bu Ps4 kollarında en çok karşılaştığımız arızalardan biridir. Ve tamiri en kolay arızadır.

ps4 lastik değiştirme
ps4 lastik değiştirme

Dualshock 4 içerisindeki lastikler zamanla elastik özelliğini kaybeder.Bunun başlıca sebepleri zamana bağlı olarak lastik olma özelliğini kaybetmesidir. Hiçbir hatalı kullanım yapılmasa bile zamanla bu durum ortaya çıkabilir. Tabi ki kir ve tozun da bu lastiklere çok büyük zararı vardır. Tamiri ise oldukça kolaydır. Sadece lastik takımını yenilemek ve kolun içerisinin alkolle temizlenmesi ile 15-20 dk lık bir işlem sonucunda bu arıza giderilebilir.

Tekrardan hatırlatmamızı yapmak istiyorum. Tamiri ne kadar basit olsada kolu söküp takmak bile bir uzmanlık, el alışkanlığı ister. Yanlışlıkla kolu kısa devreye düşürebiliz , şarj soketinin veya touchpad in soketlerini kopartabilirsiniz. Bu durumda hem daha büyük bir masrafa yol açabilirsiniz hem de daha uzun süre kolunuzu kullanamayabilirsiniz. Aynı zamanda lastik değişimi çok düşük bir fiyata mal olmaktadır. Bu sebeple gereksiz maceralara girişmemenizi tavsiye ediyorum.

Ayhank

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.