2. El Playstation 4 Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

2. El Playstation 4 Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?
31 Mayıs 2020Yorum Yap
2. El Playstation 4 Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Malum sıfır Playstation 4 lerin fiyatları astronomik boyutlara çıkmış durumda. Bu sebeple fiyatı nisbeten (neredeyse yarı yarıya) ucuz kullanılmış ps4 almak elimizin altında bir alternatiftir.

İlk tavsiye kesinlikle Playstation kafede kullanılmış cihaz almayın. Mutlaka sorun yaşarsınız. 

Öncelikle bu Ps4 olsun veya başka bir 2.el ürün olsun alırken bence en çok dikkat edilmesi gereken husus makul bir zamanda bariz bir sorun çıkması halinde geri iade edebilmenizdir. Yani Bir dükkan olsun yada evinde kullanmadığı ihtiyaç fazlası 2.el Ps4 ünü satan birisinden almış olun; eğer aldığınız ürünün açıkca sorunlu olması halinde geri almayı kabul etmesi lazım. Bu herşeyden önemli bir husustur bence. Yani evinde ihtiyaç fazlası playstation 4 ünü satan birinden alıyorsanız mümkün mertebe direkt evinden alın. Ortak bir noktada buluşmayın , ve mesaj yolu ile eğer bir sorun çıkar ise geri iade edebilecek olduğunuzu teyit edin. Bir dükkandan alıyorsanız ise düzgün bir yer olmasına dikkat edin. Yani her halinden yarım yamalak iş yaptığı belli olan bir dükkandan satın alırsanız büyük ihtimalle bir sorunla karşılaşacaksınız demektir. Size güven vermeyen bir yerden sakın alışveriş yapmayın. Bazen 50 tl pahalıya alışveriş yapmak sizi daha sonra hem maddi hemde psikolojik birçok sorundan sizi koruyabilir.

Bu hususları geçtikten sonra teknik olarak incelemiz gereken hususlar başlıklar halinde şu şekildedir. Bu başlıkları ayrıca tek tek geniş olarak anlattığımız konulara ulaşmak için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

  • Ps4 Harddisk sağlığının kontrolü
  • Ps4 genel görünüm kontrolü
  • Ps4 kollarının (kontrolcülerinin kontrolü)
  • Pss cd okuyucu kontrolü
  • Fan sesi kontrolü
  • hdmi soket ve görüntü entegresinin kontrolüAyhank

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Döviz Kurundaki artış sebebiyle sitemizde ki fiyatlar güncel değildir. Satın almak istediğiniz ürünün fiyatını bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kurlardaki artış bir nokta da sabitlenir ise sitemizdeki fiyatları güncelleyeceğiz