2. El Playstation 3 Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

2. El Playstation 3 Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?
31 Mayıs 2020Yorum Yap
2. El Playstation 3 Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?
PS3 500 GB
2. el Playstation 3

2020 yılı itibariyle kullanılmamış veya sıfır diye tabir ettiğimiz Playstation 3 bulmak neredeyse imkansızdır. Bu sebeple mecburen 2.el bir ps3 almak zorundayız. Bu sebeple 2.el bir cihaz alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir bakalım.

Öncelikle bu Ps3 olsun veya başka bir 2.el ürün olsun alırken bence en çok dikkat edilmesi gereken husus makul bir zamanda bariz bir sorun çıkması halinde geri iade edebilmenizdir. Yani Bir dükkan olsun yada evinde kullanmadığı ihtiyaç fazlası 2.el Ps3 ünü satan birisinden almış olun; eğer aldığınız ürünün açıkca sorunlu olması halinde geri almayı kabul etmesi lazım. Bu herşeyden önemli bir husustur bence. Yani evinde ihtiyaç fazlası playstation 3 ünü satan birinden alıyorsanız mümkün mertebe direkt evinden alın. Ortak bir noktada buluşmayın , ve mesaj yolu ile eğer bir sorun çıkar ise geri iade edebilecek olduğunuzu teyit edin. Bir dükkandan alıyorsanız ise düzgün bir yer olmasına dikkat edin. Yani her halinden yarım yamalak iş yaptığı belli olan bir dükkandan satın alırsanız büyük ihtimalle bir sorunla karşılaşacaksınız demektir. Size güven vermeyen bir yerden sakın alışveriş yapmayın. Bazen 50 tl pahalıya alışveriş yapmak sizi daha sonra hem maddi hemde psikolojik birçok sorundan sizi koruyabilir.

Bu hususları geçtikten sonra teknik olarak incelemiz gereken hususlar başlıklar halinde şu şekildedir. Bu başlıkları ayrıca tek tek geniş olarak anlattığımız konulara ulaşmak için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

  • Ps3 Harddisk sağlığının kontrolü
  • Ps3 genel görünüm kontrolü
  • Ps3 kollarının (kontrolcülerinin kontrolü)
  • Ps3 cd okuyucu kontrolü
  • Fan sesi kontrolü
  • hdmi soket ve görüntü entegresinin kontrolü
Ayhank

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Döviz Kurundaki artış sebebiyle sitemizde ki fiyatlar güncel değildir. Satın almak istediğiniz ürünün fiyatını bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kurlardaki artış bir nokta da sabitlenir ise sitemizdeki fiyatları güncelleyeceğiz